Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home/users/mseower/public_html/kredytobiorca.com.pl/fp-includes/core/core.fpdb.class.php on line 302
Kredytobiorca
Go to content Go to menu

Nieprzewidziane sytuacje

Wednesday, August 5, 2020

Zarówno po stronie klienta jak i banku może dojść do nieprzewidzianych sytuacji, które mają wymiar zarówno pozytywny jak i negatywny.

Z pewnością pozytywnym aspektem z punktu widzenia klienta jest możliwość wyboru najkorzystniejszej lokaty pod koniec miesiąca lub kwartału. Szczególnie w tym czasie banki walczą o klienta i prześcigają się w propozycjach dla wielu klientów. Oprocentowanie w tym czasie może się różnić od standardowego nawet o prawie jeden punkt procentowy. Tego typu sytuacja może zdarzyć się kilka razy w roku, dlatego każdy klient powinien mocno wziąć pod uwagę termin i czas wyboru odpowiedniej lokaty bankowej.

Działania bankowe

Część banków, aby związać się na dłużej z klientami stosuje metody automatycznego przedłużania umów, lokat bankowych, przez co wiążą się z klientami na dłużej. Najczęściej odbywa się to bez wyraźnej zgody drugiej strony, dlatego może to stanowić spory problem szczególnie dla niedoświadczonego klienta banku. Odnawiając lokatę bankową konsumenci otrzymują zdecydowanie gorsze warunki oprocentowania co następnie odbija się to w wynikach finansowych po zakończeniu obowiązywania lokaty. Niektóre banki umożliwiają wyłączenie automatycznego odnawiania lokat przez co można czuć się bezpiecznie w czasie, gdy dochodzi do końca okresu lokaty. Czasem trzeba to zrobić tylko przez infolinią telefoniczną, dlatego trzeba pamiętać żeby przed końcem lokaty skontaktować się z doradcą i nie decydować się na automatyczne wznowienie obowiązywania lokaty bankowej.

Zdarza się, że banki zgadzają się na możliwość negocjowania stawek oprocentowania z klientem. Wystarczy tylko wcześniej o telefon do oddziału i rozmowę z odpowiednią osobą, aby móc liczyć na wzrost oprocentowania czasem nawet o 0,5 punktu procentowego. Niekiedy nawet tak błahe inicjatywy jak telefon z prośbą do banku o negocjacje oprocentowania mogą przynieść zaskakująco pozytywny skutek. Trzeba więc próbować, bowiem nawet 0,5 punktu procentowego można podnieść zyski z lokaty w skali roku nawet o kilkaset złotych co robi już wyraźną różnicę. Kwoty, które mogą być objęte wyższym oprocentowaniem najczęściej nie przekraczają dziesięciu tysięcy złotych. Jeśli klient zamierza wpłacić dużo większą gotówkę powinien wiedzieć, że w tym przypadku zysk z odsetek nie będzie zbyt okazały. Bezpieczniejszym i bardziej rozsądnym wydaje się więc być rozłożenie dużej kwoty na kilka mniejszych sum, tak, aby w perspektywie czasu móc zyskać większe pieniądze aniżeli miałoby to mieć miejsce w przypadku wpłaty jednorazowo dużej sumy pieniędzy.

Struktury

Oprócz lokat bezpiecznych można wyróżnić produkty bankowe obarczone w pewnym stopniu większym ryzykiem przez co mogą być ciekawą alternatywą dla osób, które lubią w pewnym stopniu podnieść swoją adrenalinę. Są to tak zwane lokaty strukturyzowane, które polegają na tym, że zdecydowanie większa część środków inwestowana jest w bezpieczny sposób jak np. w obligacje,a znacznie mniejsza część kapitału będzie pracować w oparciu o agresywne instrumenty inwestycyjjne.

W marcu 2020 roku bank centralny dwukrotnie obniżał stopy procentowe. Spowodowało to, że oprocentowanie pożyczek, a o za tym idzie wysokość rat, znacznie spadły. Jest to związane z sytuacją na świecie (epidemia koronawirusa). Kraje, idąc na rękę zwykłym obywatelom, starają się pomóc wszystkim kredytobiorcom. Jest to idealna okazja na zakup nowego samochodu, ponieważ ich ceny znacznie spadły (mniejszy popyt). Z drugiej jednak strony, ciężej jest uzyskać kredyt w banku. Jest to związane z niepewnością co do przyszłości. Wiele osób może stracić pracę lub zlecenia, dlatego banki są mniej chętne do udzielania jakichkolwiek pożyczek - mowa jest tu o kwietniu 2020 roku. Pomimo tego banki muszą działać i zarabiać, dlatego pomimo problemów na światowym rynku, kredyty wszelkiego typu, nadal będą udzielane.

Jakie jest oprocentowanie kredytów samochodowych ? Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami są spore. Wahają się one od 7,5%, do nawet 20% w skali roku. Daje to ogromne różnice w kosztach całkowitych pożyczki - w przypadku zakupu drogiego samochodu. Z tego też powodu, warto sprawdzić całą ofertę dostępną na polskim rynku. Dzięki temu dokonamy wyboru świadomego oraz korzystnego dla naszego portfela. Okazuje się, że co bank, to inna oferta. W jednych bankach opłaca się brać kredyty hipoteczne, w innych tylko samochodowe, a z kolei w trzeciej grupie - tylko konsumpcyjne. Dlatego warto być na bieżąco z ofertą wszystkich banków. Pomaga w tym Internet oraz osoby, na bieżąco monitorujące sytuację na rynku finansowym.

Oferta banków od zawsze była bardzo zróżnicowana i ciężko jest znaleźć idealny pod każdym względem bank. Każda instytucja finansowa tego typu, ma swoje wady i zalety. Dlatego każda firma bankowa posiada swoją grupę klientów. Jeżeli chcemy wziąć kredyt samochodowy, to warto również sprawdzić ofertę naszego własnego banku. Jeżeli posiadamy dostęp do konta internetowego, to takie formalności możemy załatwić nie wychodząc z domu. Dodatkowo raty kredytów będą nam pobierane automatycznie - idealna opcja dla zapominalskich. Każda opcja ma swoje wady i zalety, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup samochodu na kredyt i znaleźć idealną dla nas opcję, wejdź po to na gdzie-po-kredyt.pl/

Samochód jest prawdopodobnie jednym z największych zakupów, jakie zrobisz kiedykolwiek. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, ile płacisz za to faktycznie i jak określa się tę kwotę.

Po uzyskaniu zgody na pożyczkę na samochód pożyczkodawca da ci kwotę, którą spłacisz wraz z odsetkami, w uzgodnionym okresie (zwykle trzy do siedmiu lat). Spłaty kredytu samochodowego są podzielone na miesięczne raty, a cena tych rat jest w dużej mierze uzależniona od:

  • kwoty kredytu,
  • stopy procentowej,
  • długości okresu kredytowania.

Przyjrzyjmy się bliżej, w jaki sposób każdy czynnik może wpłynąć na miesięczną spłatę kredytu samochodowego, w jaki sposób możesz potencjalnie zaoszczędzić pieniądze na pożyczce na samochód i jak obliczyć miesięczną spłatę.

Kwota kredytu samochodowego

Kwotę pieniędzy, którą musisz pożyczyć, można ustalić na podstawie tego, czy nadal jesteś winien pieniądze na swój obecny samochód, cenę zakupu pojazdu, który kupujesz, kwotę zaliczki oraz czy posiadasz samochód, którym handlujesz .

Jeśli nadal jesteś winien pieniądze na swój obecny samochód, niektórzy pożyczkodawcy pozwolą ci przeliczyć saldo na nową pożyczkę. Ale może to być ryzykowne posunięcie, ponieważ kiedy to zrobisz, prawdopodobnie nic dobrego nie wyjdzie z tak zaciągniętego kredytu samochodowego. Kiedy jesteś w takiej sytuacji, wartość rynkowa twojego samochodu jest mniejsza niż to, co jesteś winien z pożyczki.

Jeśli planujesz kupić nowy samochód od dealera, u którego sprzedajesz swój obecny pojazd, dealer może przyznać ci kredyt na wartość wymiany samochodu. Następnie możesz zastosować ten kredyt do kosztu nowego samochodu.

A jeśli sprzedałeś samochód dealerowi, ale nie planujesz tam kupić nowego, zazwyczaj otrzymasz czek na wartość wymiany, którą możesz wykorzystać jako zaliczkę na poczet zakupu nowego samochodu. Zarówno czek, jak i kredyt wymienny mogą obniżyć kwotę pożyczki, a może nawet miesięczną płatność.

Na przykład: jeśli chcesz kupić samochód za 25 000 zł bez wymiany lub zaliczki, z wyłączeniem podatku od sprzedaży, miesięczna spłata pięcioletniej pożyczki na samochód o oprocentowaniu 5% wyniesie około 472 zł. Ale jeśli uzyskasz kredyt w wysokości 7 000 zł na zamianę, miesięczna płatność spadnie do około 340 zł. To oszczędność 132 zł miesięcznie.

Jeśli chcesz obniżyć kwotę pożyczki, ale nie masz pojazdu do wymiany lub nie możesz dokonać znacznej zaliczki, spróbuj wynegocjować cenę samochodu w salonie.

Stopa procentowa

Miesięczna opłata za samochód służy do spłaty kwoty głównej pożyczki, a także odsetek i opłat. Im wyższa stopa procentowa, tym wyższa będzie miesięczna płatność.

Załóżmy, że możesz uzyskać niższą stopę procentową w wysokości 4% od pięcioletniej pożyczki w wysokości 25 000 zł. Bez zaliczki (bez podatku od sprzedaży) Twoja miesięczna płatność spadłaby z 472 zł do 460 zł - co oznacza oszczędność 12 zł miesięcznie i 720 zł w całym okresie kredytowania.

Ale jak możesz się zakwalifikować do niższych stawek?

Stawki kredytu samochodowego zależą od kilku czynników, takich jak kredyt, dochód, zadłużenie, kwota kredytu i okres kredytowania. Ogólnie rzecz biorąc, im lepszy kredyt, tym niższa może być stopa procentowa.

Kredytodawcy mogą również spojrzeć na twój dług i dochód. Jeśli masz za dużo długów, pożyczkodawca może zdecydować o obciążeniu Cię wyższą stopą procentową (lub wymagać krótszego okresu kredytowania lub większej zaliczki). Pamiętaj o tym, gdy będziesz rozważał wszystkie za i przeciw w kontekście zaciągania najbliższego kredytu na samochód.

Nie ulega wątpliwości, że kredyty hipoteczne obecnie są dosyć często wybieranym rozwiązaniem przez wiele osób. Na taki stan rzeczy wpływ ma z pewnością wiele rozmaitych czynników. Dziś przyjrzymy się niektórym z nich oraz zastanowimy się nad tym, jaką rolę te elementy odgrywają w procesie decyzyjnym związanym z obszarem zobowiązań finansowych.

Indywidualne potrzeby osób zainteresowanych

Kredyty hipoteczne są popularne, między innymi, ze względu na swoją specyficzną konstrukcję oraz zastosowanie. Są one zobowiązaniami bankowymi, które służą celom określonym w umowie. Najczęściej spotkać można kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na zakup nieruchomości. Czasem jednak zdarza się również, że kwota uzyskana tą drogą może zostać wykorzystana, przykładowo, na konsolidację zobowiązań, czy też przeprowadzenie remontu w posiadanym lokalu. Wiele osób nie ma ochoty powoli odkładać pieniędzy na tego rodzaju cele, ponieważ niejednokrotnie wiązałoby się to z długim czasem oczekiwania na możliwość realizacji poszczególnych przedsięwzięć. W takich przypadkach kredyty hipoteczne mogą posłużyć jako opcja stosunkowo szybkiego uzyskania dodatkowego źródła finansowania. Musimy jednak pamiętać, że wizja sprawnego otrzymania środków nie może przesłonić nam zdrowego rozsądku. Zadłużenie musimy być bowiem w stanie terminowo spłacać na warunkach ustalonych w umowie z instytucją bankową. Niemniej jednak nie można zaprzeczyć, że kredyt hipoteczny może być nieraz ciekawą propozycją dla tych, którzy chcieliby w niedługim czasie nabyć własną nieruchomość i móc się nią cieszyć, a należności regulować stopniowo.

Duży wybór ofert kredytów hipotecznych i liczne źródła informacji

Kolejną sprawą jest to, że ofert kredytów hipotecznych jest na rynku naprawdę dużo. Dzięki temu osoby zainteresowane zaciągnięciem takiego zobowiązania mogą poszukać opcji, która w ich przypadku może okazać się atrakcyjna. Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że mimo szerokiego wyboru znalezienie wariantu adekwatnego do naszej sytuacji może być trudne. Dlatego też sam fakt, że mamy rozbudowane spektrum opcji do wyboru, nie może przesłaniać nam zdrowego rozsądku i odpowiedzialnego podejścia do kwestii naszych finansów. Ostatecznie bowiem decydujące jest to, czy możemy pozwolić sobie na zadłużenie oraz, czy w okolicznościach towarzyszących może być to odpowiednie rozwiązanie. Na popularność kredytów hipotecznych bez wątpienia wpływ może mieć również fakt, że w dzisiejszych czasach istnieje naprawdę mnóstwo rozmaitych źródeł informacji dotyczących tematyki kredytowej oraz finansowej. Dzięki temu osoby zainteresowane zaciągnięciem zobowiązania mogą w prosty sposób zdobywać wiedzę we wspomnianym obszarze. Musimy jednak weryfikować wiarygodność treści, z których korzystamy oraz samodzielnie analizować otrzymywane informacje. Krytyczne podejście jest niezbędne do tego, aby nie ulec złudzeniom i odnieść wiadomości do okoliczności naszego przypadku.