Kto może skorzystać z kredytu gotówkowego

Wydawać by się mogło że ten rodzaj kredytu przeznaczony jest w zasadzie dla wszystkich, jak się jednak okazuje są pewnego rodzaju obostrzenia, pod względem tego komu może on przysługiwać. Ten rodzaj kredytu to zobowiązanie przeznaczone wyłącznie dla osób fizycznych, które w ten sposób chcą zaspokoić swoje bieżące potrzeby związane z remontem kupnem urzetu czy wyjazdem na urlop. A zatem oznacza to, że nie będą mogły otrzymać go osoby prowadzące działalność gospodarczą. Wyjątek może być sytuacja, w której kredyt miałby zostać przeznaczony na pokrycie wydatków prywatnych, w żaden sposób nie związanych z działalnością gospodarczą. A zatem będąc przedsiębiorcami nie otrzymamy kredytu gotówkowego na remont biura, ale na remont prywatnego mieszkania już tak.

Kiedy kredyt konsumpcyjny nie zostanie przyznany?

Kredyt konsumpcyjny tak samo jak większość innych kredytów zaciąganych w bankach wymaga posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej. Bank na podstawie naszych zarobków, wydatków, a także bieżących zobowiązań oszacuje, czy będziemy w stanie spłacić dane zobowiązanie. Jeśli nasza zdolność nie będzie dla banku wystarczająca bank może uznać, że nie będziemy w stanie spłacić zadłużenia i nasz wniosek o kredyt zostanie odrzucony. Ryzyko nie otrzymania kredytu gotówkowego występuje również u osób, które posiadają negatywną historię kredytową, czyli w przeszłości nie spłacały systematycznie swoich zobowiązań finansowych. Bank każdorazowo sprawdza to w biurze informacji kredytowej.

Kredyt konsumpcyjny a kredyt konsumencki – porównanie

Kredyt konsumpcyjny jest bardzo często mylony z kredytem konsumenckim. Jak się jednak okazuje, są to dwa zupełnie odmienne produkty, różniące się pod wieloma względami. Jak się okazuje kredyt konsumencki reguluje Ustawa o kredycie konsumenckim Ponadto kredyt konsumencki najczęściej jest udzielany na konkretny cel, jaki kredytobiorca wskaże we wniosku i bank będzie to weryfikował.

W przypadku kredytu konsumpcyjnego nie można mówić o żadnych regulacjach prawnych i nie wynika on z zapisów żadnej ustawy. A zatem nie jest zdefiniowana jego maksymalna wartość ani tym bardziej cel, na jaki chcemy zaciągnąć to zobowiązanie. ma być zaciągnięty. Oznacza to więc, że środki jakie otrzymamy z tego tytułu od banku będziemy mogli rozdysponować wedle własnego uznania i przeznaczyć je na dowolny cel.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsumpcyjny

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego warto wcześniej dokonać pewnego rodzaju porównań. Pomocne przy tym mogą się okazać porównywarki internetowe które są dostępne w Internecie za darmo. Pamiętajmy o tym, aby zawsze sprawdzać kredyty przy tych samych parametrach. A zatem przy porównaniach kredytów powinniśmy zawsze wpisywać tę samą kwotę oraz okres kredytowania. Dopiero wówczas możemy w miarę rzetelnie sprawdzić która oferta będzie dla nas najbardziej korzystna. Oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego ma duże znaczenie, jednak nie jest najważniejsze. W tym wypadku kluczowe będzie dla nas RRSO, czyli rzeczywista roczna stopnia oprocentowania, która określi nam całkowity koszt kredytu. W ten sposób możemy wybrać najtańszy kredyt. Warto również skonsultować się z doradcą kredytowym, który będzie w stanie omówić z nami poszczególne zapisy umowy i rozwiać nasze wątpliwości. Pracownik banku z pewnością pomoże nam wybrać najlepszą aktualną ofertę kredytową na rynku, która będzie dostosowana do naszych potrzeb i możliwości, a spłata rat nie będzie dla nas uciążliwa.

Powiązane posty

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.