W marcu 2020 roku bank centralny dwukrotnie obniżał stopy procentowe. Spowodowało to, że oprocentowanie pożyczek, a o za tym idzie wysokość rat, znacznie spadły. Jest to związane z sytuacją na świecie (epidemia koronawirusa). Kraje, idąc na rękę zwykłym obywatelom, starają się pomóc wszystkim kredytobiorcom. Jest to idealna okazja na zakup nowego samochodu, ponieważ ich ceny znacznie spadły (mniejszy popyt). Z drugiej jednak strony, ciężej jest uzyskać kredyt w banku. Jest to związane z niepewnością co do przyszłości. Wiele osób może stracić pracę lub zlecenia, dlatego banki są mniej chętne do udzielania jakichkolwiek pożyczek – mowa jest tu o kwietniu 2020 roku. Pomimo tego banki muszą działać i zarabiać, dlatego pomimo problemów na światowym rynku, kredyty wszelkiego typu, nadal będą udzielane.

Jakie jest oprocentowanie kredytów samochodowych ? Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami są spore. Wahają się one od 7,5%, do nawet 20% w skali roku. Daje to ogromne różnice w kosztach całkowitych pożyczki – w przypadku zakupu drogiego samochodu. Z tego też powodu, warto sprawdzić całą ofertę dostępną na polskim rynku. Dzięki temu dokonamy wyboru świadomego oraz korzystnego dla naszego portfela. Okazuje się, że co bank, to inna oferta. W jednych bankach opłaca się brać kredyty hipoteczne, w innych tylko samochodowe, a z kolei w trzeciej grupie – tylko konsumpcyjne. Dlatego warto być na bieżąco z ofertą wszystkich banków. Pomaga w tym Internet oraz osoby, na bieżąco monitorujące sytuację na rynku finansowym.

Oferta banków od zawsze była bardzo zróżnicowana i ciężko jest znaleźć idealny pod każdym względem bank. Każda instytucja finansowa tego typu, ma swoje wady i zalety. Dlatego każda firma bankowa posiada swoją grupę klientów. Jeżeli chcemy wziąć kredyt samochodowy, to warto również sprawdzić ofertę naszego własnego banku. Jeżeli posiadamy dostęp do konta internetowego, to takie formalności możemy załatwić nie wychodząc z domu. Dodatkowo raty kredytów będą nam pobierane automatycznie – idealna opcja dla zapominalskich. Każda opcja ma swoje wady i zalety, dlatego warto dobrze przemyśleć zakup samochodu na kredyt i znaleźć idealną dla nas opcję.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.